Kotwienie murów

kotwienie murówZapewnienie stabilności i bezpieczeństwa obiektów budowlanych nierzadko wymaga przeprowadzenia dodatkowych zabiegów, takich jak kotwienie murów. Kotwienie murów to technika stosowana w celu wzmacniania i stabilizowania ścian:

  • w starszych budynkach,
  • w sytuacjach, gdy ściany są narażone na dodatkowe obciążenia lub uszkodzenia.

Proces ten polega na instalacji kotew – specjalnych elementów zbrojeniowych – które łączą ściany z innymi elementami konstrukcyjnymi budynku, takimi jak belki, słupy, fundamenty lub inne ściany.

Dlaczego przeprowadza się kotwienie murów?

Głównym celem kotwienia murów jest zwiększenie wytrzymałości mechanicznej ściany, poprawa jej stabilności strukturalnej oraz zapobieganie pęknięciom i przemieszczeniom. W tym celu wykorzystuje się kotwy wykonane z różnych materiałów, które – w zależności od wymagań konstrukcyjnych i stanu ściany – mogą przyjmować różne formy.

Kotwienie murów jest często stosowane w procesie renowacji zabytków (w celu wzmocnienia ścian nośnych), a także w budynkach, które wymagają dodatkowego wsparcia ze względu na zmiany w konstrukcji lub uszkodzenia spowodowane czynnikami zewnętrznymi, takimi jak m.in. szkody górnicze. Niezależnie od przyczyny występowania negatywnych zjawisk, proces kotwienia wymaga precyzyjnego zaplanowania i przeprowadzenia tak, aby integralności strukturalnej ściany i zapewnić skuteczne wzmocnienie.

Kotwienie murów: Jak działamy?

Firma SIVEL specjalizuje się w dostarczaniu profesjonalnych usług naprawczych obiektów budowlanych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w obsłudze obiektów mieszkalnych, użytkowych, przemysłowych i gospodarczych, jak również obiektów wielkopowierzchniowych różnego przeznaczenia.

Jedną z usług, jakie świadczymy jest kotwienie murów. Przystąpienie do prac naprawczych  poprzedzamy szeregiem czynności, które mają za zadanie zdiagnozować przyczynę problemu i wskazać najlepszą metodę naprawy konstrukcji. Wykonujemy m.in.:

  • analizę stanu technicznego obiektu,
  • badania geotechniczne,
  • opinie techniczne.

kotwienie murówNa podstawie wyników przeprowadzonych analiz i badań przygotowujemy projekt naprawczy, w ramach którego wskazujemy zarówno najbardziej optymalną technologię, jak i rekomendowane materiały. Projekt realizują nasi pracownicy. Działamy na terenie całego kraju odpowiadając na zróżnicowane potrzeby i oczekiwania klientów indywidualnych i biznesowych. To co nas wyróżnia, to indywidualne podejście do każdego problemu, dzięki czemu możemy zapewnić skuteczną pomoc i długotrwałe efekty podjętych prac.

Zapoznaj się z naszą ofertą naprawy elewacji budynku!

Koszyk