Naprawa murów

naprawa-murowPrzyczyną problemu pękania murów może być osiadanie budynku, słaba jakość fundamentów lub niewłaściwe wykonanie prac murarskich i adaptacyjnych. Pęknięcia najczęściej obserwujemy w okolicy otworów okiennych i drzwiowych. Z czasem przekształcają się one w poważne rysy, które powodują nie tylko widoczne i trwałe uszkodzenie elewacji, ale co ważniejsze osłabiają konstrukcję budynku.

Jak przebiega naprawa muru z cegły?

Osiadanie konstrukcji jest jedną z głównych przyczyn powstawania pęknięć w murach ceglanych. Aby skutecznie naprawić te uszkodzenia, niezbędne jest zatrzymanie procesu osiadania. W tym celu można wzmocnić podłoże wykorzystując:

  • iniekcje gruntowe,
  • mikropale,
  • dodatkowe wzmocnienia strukturalne.

Następnie niezbędne jest przygotowanie muru do naprawy. Proces ten polega na usunięciu luźnych fragmentów cegły i zaprawy, a także oczyszczenie pęknięć z pyłu i brudu. W niektórych przypadkach stosuje się warstwę gruntującą, która wiąże strukturę muru ceglanego i przygotowuje ją do wypełnienia.

Współczesna branża budowlana dysponuje szerokim wachlarzem  narzędzi i materiałów umożliwiających naprawę pękniętych murów. Ich dobór jest każdorazowo podyktowany przyczyną i skalą problemu, jak również specyfiką danej konstrukcji.

Kompleksowa naprawa pękniętych murów

Firma SIVEL specjalizuje się w naprawach budynków. Wykonujemy prace związane z naprawą murów z cegieł oraz konstrukcji betonowych. Korzystamy przy tym ze sprawdzonych technik i materiałów, co skutkuje wysoką jakością prowadzonych prac:

  • poprawą stabilności konstrukcji,
  • zapewnieniem trwałości konstrukcji w długiej perspektywie czasu,
  • estetyką.

Jak działamy?

naprawa-murowZanim przystąpimy do jakichkolwiek prac naprawczych przeprowadzamy drobiazgową analizę stanu technicznego obiektu. Na tej podstawie określamy przyczynę pękania murów i rekomendujemy najbardziej optymalne metody naprawy. Często zdarza się, że sama naprawa pękniętych murów jest niewystarczająca, ponieważ u podstaw problemu leżą problemy z fundamentem. Wówczas rozpoczynamy od stabilizacji fundamentów, a następnie przeprowadzamy prace związane z naprawą murów.

Działamy na terenie całego kraju. Współpracujemy z klientami indywidualnymi i biznesowymi świadcząc usługi, takie jak:

  • naprawa muru z cegły,
  • naprawa konstrukcji betonowej.

Inwestorów zainteresowanych przeprowadzeniem naprawy murów zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu.

Zapoznaj się z naszą ofertą naprawy osiadania budynku!

Koszyk