Podbijanie fundamentów

Z każdym rokiem maleje ilość gruntów dostępnych pod zabudowę mieszkalną. Inwestorzy pragnący postawić swoje konstrukcje coraz częściej wybierają grunty nieprzystosowane do zabudowy, wymagające odpowiedniej stabilizacji i wzmocnienia, zanim jakiekolwiek prace budowlane zostaną rozpoczęte. Jest to zadanie niezwykle ważne, którego nieprawidłowa realizacja może skutkować nierównomiernym osiadaniem budynku, pękaniem fundamentów oraz ścian, a także stałym pogarszaniem się stanu technicznego konstrukcji. Problem ten dotyczy nie tylko obiektów starych, ale coraz częściej także nowych.
Podbijanie i podbudowa fundamentów
Firma SIVEL specjalizuje się w ocenie stanu technicznego obiektów i usuwaniu uszkodzeń wynikających zarówno z przyczyny zachodzących zmian w gruncie, jak i nieprawidłowo przeprowadzonych prac projektowo-budowlanych. Wykonujemy m.in. podbijanie fundamentów i podbudowę fundamentów.
Podbudowa fundamentów
Podbijanie fundamentów (również podbudowa fundamentów) wykonujemy w celu ich stabilizacji i wzmocnienia. Jest to usługa dedykowana szczególnie do fundamentów, które nieprawidłowo osiadły lub uległy uszkodzeniom. Przed rozpoczęciem prac, konieczne jest dokładne zdiagnozowanie problemu. Wyznaczeni do tego specjaliści oceniają stopień uszkodzenia fundamentów i przyczyny ich osiadania. Na tej podstawie rekomendujemy najlepszą metodę naprawczą.
Istnieje kilka metod podbudowy, w tym podbijanie fundamentów, wzmocnienie za pomocą mikropali, iniekcje gruntowe, czy zastosowanie płyt fundamentowych. Wybór odpowiedniej metody zależy od specyfiki budynku, rodzaju gruntu i zakresu problemu.
Korzyści z podbijania fundamentów
Podbijanie fundamentów (czyli ich podbudowa) niesie za sobą liczne korzyści w kontekście długoterminowej stabilności i bezpieczeństwa budynku:
- Podbudowa fundamentów znacząco poprawia stabilność konstrukcji, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa użytkowników budynku.
- Dzięki wzmocnieniu fundamentów podbudowa wydłuża żywotność budynku,
- Osiadanie fundamentów może prowadzić do pęknięć ścian, uszkodzeń instalacji wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych i innych. Prawidłowo wykonana podbudowa minimalizuje ryzyko takich problemów w przyszłości.